Strona główna » ODKURZANIE TO NIE WSZYSTKO! Czyli jak skutecznie wyczyścić auto? Część II

ODKURZANIE TO NIE WSZYSTKO! Czyli jak skutecznie wyczyścić auto? Część II

Data dodania: 20-07-2022

Wnętrze auta odkurzone? Wyschło po użyciu pianki? To teraz pora na kolejne elementy, o których często zapominamy. Od nich zależy nasze zdrowie! Chociaż ich nie widać, to właśnie w tych elementach jest największe siedlisko bakterii. A jakie to elementy? Czytaj dalej, a się dowiesz.
  1. Kolejny etap czyszczenia zacznij od użycia chusteczek. Oczyść nimi elementy, które najczęściej dotykamy: kierownicę, klamki, uchwyty, przełączniki, przyciski czy ekran dotykowy. Do wąskich zakamarków pomiędzy przyciskami świetnie przydadzą się patyczki do uszu czy też wykałaczki. Brud z kratek wentylacyjnych wyciągniesz z użyciem pędzla o miękkim włosiu lub za pomocą naszej specjalnej szczotki. Choć to wymagająca robota to warto ją zrobić, gdyż w tych miejscach nie brakuje kurzu i drobnoustrojów.
https://alpino24.pl/chusteczki-do-kokpitu-nablyszczajace-96306-p-20283.html
https://alpino24.pl/szczoteczka-do-nawiewnikowdrob-elem96108-p-20225.html
 
alt
alt
 
  1. Deskę rozdzielczą i boczki drzwi wyczyść środkiem o właściwościach antystatycznych. Dzięki temu kurz nie będzie się tak przyczepiać i łatwiej będzie się czyścić w przyszłości. Do czyszczenia wybierz gąbkę lub ściereczkę z mikrofibry, a do mocnych zabrudzeń przydać się też może szczotka. Wszystkie potrzebne akcesoria znajdziesz w naszym sklepie.
https://alpino24.pl/gabka-do-mycia-p-20426.html
https://alpino24.pl/scierka-czyscik-z-mikrofibry-do-pielegnacji-auta-11112-p-20315.html
alt
 
  1. Umyj szyby od środka! Pierwszą warstwę brudu zetrzyj suchą ściereczką z mikrofibry. Potem użyj płynu do mycia szyb, psikając na ścierkę, a nie bezpośrednio na szybę. Unikniesz zabrudzenia innym środkiem deski rozdzielczej. Następnie wytrzyj szybę czystym ręcznikiem lub irchą. Ręczniki papierowe nie są najlepszym rozwiązaniem, bo mogą pozostawiać drobinki. Pamiętaj, że szyba chowa się też w uszczelce, więc nie zapomnij uchylić szybę i wyczyść ją.
https://alpino24.pl/scierka-sciereczka-mikrofibry-do-pielegnacji-auta-30-x-40-cm-11115-p-24515.html
https://alpino24.pl/scierka-samochodowa-ircha-skora-naturalna-p-20322.html
alt
 
  1. Teraz pora na tapicerkę. Bądź ostrożny! Do czyszczenia skórzanej tapicerki użyj szczotki i pianki. Wybrany środek rozprowadzasz równomiernie po materiale, a następnie, z użyciem odpowiedniej siły, wyszorowujesz brud z poszycia. Do zdjęcia piany przyda się pojemnik z wodą i ścierka z mikrofibry. Na końcu powierzchnię wytrzyj do sucha, najlepiej irchą. Nie zapomnij o podłokietniku i innych elementach np. na drzwiach. Jak myć tapicerkę nieskórzaną? Tak samo jak skórzaną, ale zamiast szczotki, wybierz gąbkę. Inaczej możesz porwać tapicerkę.
https://alpino24.pl/scierka-czyscik-z-mikrofibry-do-pielegnacji-30x30-11113-p-24513.html
https://alpino24.pl/ircha-syntetyczna-scierka-osuszanie-chlonna-42x32-p-24648.html
https://alpino24.pl/szczotka-do-mycia-samochodu-z-miekkim-wlosiem-p-24627.html
alt
alt
 
  1. Otwórz drzwi i poczekaj aż fotele dokładnie wyschną! Gotowe! W lecie najlepiej czyści się tapicerkę! Kupując produkty do czyszczenia auta warto zaopatrzyć się też w osłonę przeciwsłoneczną, która nie tylko zmniejszy temperaturę w aucie, ale też zabezpieczy tapicerkę przed blaknięciem.
https://alpino24.pl/parasolka-oslona-vogo-przeciwsloneczna-uv-do-samochodu-poliester-p-25034.html
https://alpino24.pl/oslona-przeciwsloneczna-przod142x67cm95972-p-20258.html
alt

Wnętrze auta wyczyszczone, a my polecamy mieć w aucie jakiś środek dezynfekujący, aby ręce były czystsze, a samochód mniej zabrudzony.

POBIERZ za darmo
 
Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu